خرید و فروش ترون (TRX)

قیمت: 68,559

بهتر است که قبل از خرید ترون کمی آشنایی اولیه با آن داشته باشیم. ارز دیجیتال ترون که توسط جاستین سان در سال 2017 به بازار کریپتو ارائه شد یک بلاکچین با هدف ساخت اینترنت غیرمتمرکز دارد. نماد ترون TRX می‌باشد که در معاملات ترون، آن را با این نماد می‌شناسند. هدف از تولید این فضا انتشار بدون واسطه مطالب دیجیتالی و رایگان است. در واقع Tron یک شبکه است که توکن آن TRX نام دارد.

رمز ارز ترون ابتدای فعالیت خود را با اجرا بر روی بلاکچین اتریوم آغاز کرد. اما کمی بعد تر با تکنولوژی خوب خود و قراردادهای هوشمند خلاقانه و همچنین مقیاس‌پذیری بالا توانست مستقل شود و بلاکچین خود را راه‌اندازی کند. حال که آشنایی کلی با چیستی ترون پیدا کردیم به چگونگی خرید و فروش ترون در ایران و به صورت کلی می‌پردازیم.

خرید ارز دیجیتال ترون(TRX) از بیترافی

ویژگی‌های اصلی ارز ترون

از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال می‌توان به صورت زیر یاد کرد :

  1. کارمزد ناچیز تراکنشات: انجام تراکنشات بر روی شبکه ترون-  برای مثال USDT بر روی شبکه TRC20 - تقریباً کارمزد ناچیزی دارد که موجب محبوبیت بسیار زیاد این شبکه بین فعالان بازار رمزارزها شده است.
  2. مقیاس پذیری بالا: ترون با مقیاس‌پذیری بسیار بالای خود توانایی اجرای سریعی دارد که قادر به انجام طیف گسترده‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌باشد.
  3. محبوبیت بالا: این ارز دیجیتال یعنی ترون TRX دارای محبوبیت بسیار بالایی است که باعث شد مدت کمی بعد از معرفی در صرافی‌های معتبر دنیا لیست شود.

ترون سایر ویژگی‌هایی چون تیم پشتیبانی و توسعه قوی که تحت نظر جاستین سان در سنگاپور مشغول هستند نیز دارد اما از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به 3 مورد ذکر شده می‌توان اشاره کرد.

خرید ترون 

برای خرید ارز دیجیتال ترون ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. سپس می‌توانید این رمزارز را هم به صورت ریالی و هم دلاری از بیترافی خرید کنید. راه دیگری برای خرید ترون وجود دارد که آن‌هم صرافی‌های خارج از ایران هستند که به‌دلیل محدودیت‌های وارده نمی‌توان از آنها خرید کرد. بعد از ثبت درخواست خرید ترون در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم. 

خرید رمز ارز ترون از صرافی در ایران

بیترافی بعنوان یکی از امن‌ترین و ساده‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزدیجیتال در ایران می‎‌تواند در این موضوع به شما کمک کند. برای خرید ارز دیجیتال ترون از بیترافی ابتدا باید مراحل ثبت‌نام و احراز و تایید هویت را پشت سر بگذارید. بعد از اتمام درست این مراحل شما قادر هستید تا ترون و سایر رمزارزها را با کمترین کارمزد ممکن و ساده‌ترین عملیات خریداری و معامله کنید. همچنین علاوه بر خرید و سرمایه‌گذاری، شما می‌توانید در محیط بیترافی با استفاده از ابزارهای تحلیلی موجود، قیمت لحظه‌ای ترون را بررسی و تحلیل کنید. 

فروش ترون 

برای فروش رمزارز ترون در بیترافی دو حالت برای کاربران فراهم گردیده است.

  1. سفارش‌گذاری: در این بخش شما می‌توانید وارد قسمت معاملات بیترافی شوید و مقدار معین ترون مد نظر خود برای فروش در قیمت مشخص را تعیین نمایید و سفارش خود را ثبت کنید. بعد از اینکه معامله فروش شما انجام شود بیترافی از طریق اعلان اختصاصی به شما اطلاع می‌دهد که معامله شما در تاریخ مشخص انجام شده است.
  2. تبدیل: در بخش تبدیل که بخش ابتدایی‌تر و سریع‌تری برای فروش ارز دیجیتال است شما ترون خود را به هر رمزارز دیگری که مایل باشید تبدیل می‌کنید. این حالت برای زمان‌هایی که عجله دارید از نظر زمانی به‌صرفه‌تر می‌باشد.

در هر دوی این فرایندها کارمزد مشخصی برای معامله وجود دارد که به عوامل مختلفی از جمله حجم معاملات ترون و زمان انجام تراکنش انجام شده بستگی دارد. این کارمزد که از طرفین معامله دریافت می‌شود به صورت دقیق در جزئیات اطلاعات تراکنش/معامله نمایش داده می‌شود.

مزایای ارز دیجیتال TRX

  • یکی از ویژگی های مهم ارز دیجیتال ترون یا TRX این است که واسطه‌ها را از بین برده و با استفاده از این فناوری قصد دارد فاصله بین سازنده محتوا و مصرف کننده را برطرف کند؛ نتیجه این عمل کاهش کلی هزینه برای مصرف کننده و دریافت مستقیم محتوا می شود. این کار به نوبه خود باعث یک وضعیت برترنسبت به سایرارزها می‌شود.
  • تراکنشات در شبکه ترون تقریباً رایگان تمام می‌شوند.
  • شکبه ترون سرعت تراکنشات بسیار بالایی دارد به‌طوری که تقریبا 2000 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.
  • پشتیبانی مستقیم از سازندگان محتوا در ارز TRX انجام میگیرد. ارز دیجیتال Tron معتقد است که حمایت مناسب‌تر از سازندگان محتوا امری حیاتی است و شبکه ترون راهی عالی برای انجام این کار است.