خرید بیت کوین (خرید و فروش BTC)

قیمت: 38,285,218,000

خرید و فروش بیت کوین؛ به صورت لحظه ای با بهترین قیمت

خرید بیت کوین در ایران و نگهداری آن کار غیرقانونی‌ای نیست و از سال 2019 این امر در ایران قانونی شمرده می‌شود. بنابراین نگرانی‌های قانونی برای خرید ریالی بیت کوین از 3 سال پیش تا به الان معنی ندارد و با آسودگی خاطر خرید و فروش بیتکوین در ایران با ریال قابل انجام است. برای خرید راحت‌تر شما ما در این صفحه قیمت بیت کوین را به صورت لحظه ای در اختیارتان قرار داده‌ایم.

خرید و فروش بیت کوین؛ به صورت لحظه ای با بهترین قیمت

جهت خرید ریالی بیت کوین در ایران، باید از طریق یک صرافی ایرانی اقدام کنید. ابتدا لازم است که در صرافی مورد نظر ثبت‌نام و برای امنیت دارایی خود احراز هویت انجام دهید. در بیترافی فرآیند ثبت‌نام و تایید‌ هویت شامل مواردی همچون ایمیل، شماره همراه و اطلاعات هویتی است. این عملیات برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سوءاستفاده از هویت کاربر صورت می‌گیرد که موجب ایمنی هرچه بیشتر تراکنش‌ها و دارایی شما می‌شود.

خرید بیت‌کوین از صرافی

بهترین روش خرید بیت کوین در ایران از صرافی‌‌های کریپتویی است. خرید از شخص و یا مجموعه‌ای غیر از صرافی کار پر ریسکی است. صرافی کریپتویی ایمن مانند بیترافی می‌تواند بعد از احراز و تایید هویت به شما کمک کند تا در تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای بیت کوین به آسانی عملیات خود را انجام دهید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید.

فروش بیت‌کوین در ایران

مهم‌ترین نکته بعد از خرید بیت کوین از صرافی، فروش بیت کوین است. به‌دلیل محدودیت‌های ایران امکان فروش بیت کوین از طریق سیستم‌های پرداخت بین‌المللی وجود ندارد. اما بیترافی در کنار امکان خرید ریالی بیت کوین، امکان فروش رمز ارز BTC را به صورت لحظه‌ای نیز فراهم کرده است. کاربران ایرانی با بیترافی می توانند بدون هیچ دردسری برای فروش دارایی خود در لحظه اقدام نمایند.

به‌دلیل نوسانات زیاد قیمت در بازار ارزهای دیجیتال، تصمیمات ناگهانی و لحظه‌ای برای خرید و فروش بیت کوین توسط کاربران گرفته می‌شود. بیترافی نیز با داشتن ویژگی معاملات لحظه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا هر لحظه که احساس نیاز به فروش ارز دیجیتال BTC را داشتید، آن را بفروشید. فروش رمز ارز بیت کوین به ریال و یا هر ارز دیگری که مایلید تبدیل کنید در صرافی بیترافی امکان پذیر است.

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین BTC

برای هر سرمایه‌گذاری‌ای ابتدا لازم است تا مزایا و معایب آن، مورد بررسی قرار گیرد. در مورد ارز دیجیتال بیت کوین نیز این مورد صادق است. می‌بایست خاطرنشان کرد که در مقابل مزیت‌های BTC، معایب بیتکوین بسیار کمتر است. مزایای بیت کوین را می‌توان به صورت زیر نام برد:

  • دارایی امن برای سرمایه‌گذاری با سود بالا
  • ضد تورمی بودن ذات بیت کوین
  • ایمنی بالا که توسط ماینرها ایجاد می‌شود
  • قابلیت انتقال ارزش بدون حد مرز در سراسر دنیا
  • عدم کنترل مرکزی 
  • تراکنش‌های سریع و زیاد در مدت کوتاه
  • اولین ارز دیجیتال با بالاترین حجم معاملات در بازار کریپتو

چه مقدار رمز ارز بیت کوین در گردش است؟

پیش‌تر از این‌که یکی از مزایای بیت کوین تعداد واحدهای محدود آن است صحبت کردیم. اما به چه تعدادی محدود شده است. تعداد واحدهای رمز ارز بیت کوین به 21,000,000 واحد محدود شده است. پس از استخراج بیست‌ویکمین میلیون بیتکوین، دیگر قابلیت تولید و ماین بیت کوین وجود نخواهد داشت. در حال حاضر موجودی در گردش ارز دیجیتال بیت کوین به بیش از 19 میلیون بیت کوین رسیده است که توسط ماینرها استخراج شده است.

 

خرید بیت‌کوین بدون کارمزد امکان‌پذیر است؟

کارمزد صفر در خرید ارز دیجیتال بیت کوین در صرافی‌ها عملاً غیر ممکن است. چرا که درآمد اصلی یک صرافی یا بروکر از کارمزد معاملات کاربران در وبسایت بدست می‌آید. اما نکته مهم اینجاست که چقدر کارمزد پرداخت می‌شود؟

برای کارمزدها در صرافی‌ها یک نرخ معمول وجود دارد. کارمزد معاملات رمز ارز بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هم بر اساس سایز، حجم تراکنش و همچنین سطح کاربری شما در صرافی بیترافی تعیین می‌شود. در بیترافی امکان خرید و فروش رمزارزهای خود با پایین‌ترین نرخ کارمزد فراهم شده است.

منحصر به فرد بودن رمز ارز بیت کوین (BTC) به چه صورت است؟

علاوه بر عدم کنترل مرکزی بیت کوین که اولین تکنولوژی شروع کننده‌ی این تحول بزرگ در اقتصاد جهانی‌ست، سلامت شبکه بیت کوین است که بی‌نظیر و منحصر به فرد است. سالم بودن شبکه برای یک سرمایه‌گذار از نکات بنیادی و کلیدی است. ارزیابی سلامت شبکه بر اساس سه مورد زیر صورت می‌گیرد:

  1. یکپارچگی مالی یا Monetary Integrity: کاربران شبکه بیتکوین می توانند مطابقت سیاست پولی ارز دیجیتال بیت کوین را با برنامه ضد تورمی آن تایید کنند. میزان تولید کوین در این شبکه به 21 میلیون واحد محدود است که هر 4 سال نیز این توانایی تولید نصف می‌شود. 
  2. امنیت یا Security: کاربران شبکه می توانند فعالیت عمومی ماینرهایی را که امنیت شبکه را تامین می کنند مورد بررسی و بازبینی قرار دهند.
  3. کارایی یا Usage: کاربران شبکه بیت کوین می‌توانند میزان کاربرد شبکه را رصد کنند.

این قابلیت بازبینی و بررسی مجدد را که به آن اشاره کردیم چطور می‌تواند در تاریخ یک پول (از نوع دیجیتال) ممکن باشد؟ همانطور که مرکز آماری دولت، داده‌های جمعیت کشور را منتشر می‌کند. همانطور که یک شرکت عمومی اظهارات عمومی ماهیانه، نرخ رشد و درآمد شرکت را نشان می‌دهد. رمز ارز بیتکوین نیز با یک دفتر حسابرسی کل (LEDGER) به صورت لحظه‌ای داده‌های شبکه و فعالیت‌های اقتصادی آن را در اختیار عموم قرار می‌دهد.

شبکه بلاکچین بیت کوین بدون کنترل مرکزی، دسترسی به داده‌های OPEN SOURCE را آسان کرده است. این مورد شفافیت شبکه BTC را نشان می‌دهد که در نوع خود غیر قابل مثال زدنی است.

ارزش بیت‌کوین چقدر است؟

بیت‌کوین امروز که در حال نگارش این متن هستیم، حوالی 22,000 دلار معامله می‌شود که با احتساب دلار 30,000 تومانی ارزش هر عدد بیت‌کوین، حدوداً برابر با 660 میلیون تومان دارد. این در حالی‌ست که بیتکوین از سقف تاریخی خود فاصله تقریباً 65درصدی دارد و در یک زمستان کریپتویی به سر می‌بریم. ارزش بازار بیت‌کوین هم 427,704,095,234 دلار است.


سؤالات متداول

اگر از بیترافی بیت کوین بخرم چقدر زمان می‌برد تا به دستم برسد؟

صرافی بیترافی سعی می‌کند در کوتاه ترین زمان ممکن دارایی خریداری شده توسط کاربر را به دست وی برساند. از مدت زمان‌های طولانی و روزهای تعطیل برای خرید ارز دیجیتال خبری نیست. در 24 ساعت 7 روز شبانه‌روز قابلیت خرید رمزارز در بیترافی وجود دارد.

از کجا بیت‌کوین بخرم؟

صرافی‌های ایرانی بهترین راه برای خرید ریالی بیت کوین هستند. اما نکته مهم برای خرید امنیت صرافی و قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی است. بیترافی با تنوع رمزارزهای بالا و قیمت مناسب، بدون هیچ واسطه‌ای در راستای هدف غیرمتمرکز سازی بیت کوین عمل کرده و با امنیت بالا می‌توانید از آن جهت خرید و فروش دارایی‌های خود استفاده کنید.

آیا می‌توان نمودار لحظه‌ای بیت کوین را در بیترافی بررسی کرد؟

بله. نه تنها بیت کوین بلکه سایر رمزارزها نیز قابلیت بررسی و همچنین تحلیل را دارند. کافی‌ست بر روی ارز مورد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه نمایش نمودار آن ارز دیجیتال شوید و قیمت لحظه‌ای BTC به همراه نمودار با تاریخچه گذشته بیت کوین را بررسی کنید.

بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین یا به انگلیسی Bitcoin که به اختصار به آن BTC گفته می‌شود با نماد ₿ نشان‌داده می‌شود. این رمزارز، اولین ارز دیجیتال دنیای اینترنت است که با هدف غیر متمرکز سازی ارائه شده است. بیت‌کوین اولین بار در سال 2008 در مقاله‌ای در ارتباط با پول دیجیتالی به جهان معرفی شد. این رونمایی توسط شخص یا اشخاصی (به عنوان یک تیم) تحت نام مستعار "ساتوشی ناکاموتو" که هویت ناشناسی داشتند اتفاق افتاد. یکی از سوال‌های همیشه بی‌جواب تاریخچه بیت‌کوین همین سازنده آن بوده است.

آیا برای تبدیل بیت کوین به یک رمزارز دیگر ابتدا حتما باید به ریال تبدیل کنیم؟

خیر. برای تبدیل هر رمزارز به رمزارز دیگر در بخش "تبدیل" صرافی بیترافی اقدام کنید و با پایین‌ترین کارمزد ارز دیجیتال نهایی خود را داشته باشید.

آیا نگهداری رمزارز در بیترافی کارمزد دارد؟

خیر. تنها کارمزدهای بخش خرید و فروش رمزارزها هستند که باید پرداخت شوند و بابت نگهداری ارز دیجیتال در کیف‌پول بیترافی هیچ کارمزد و هزینه‌ای وجود ندارد.

کنترل بیت کوین به دست چه کسانی است؟

از دیگر نقاط تمایز این پول دیجیتالی با پول‌های ارزی و فعلی اقتصاد دنیا عدم کنترل مرکزی آن است. یعنی به بیان ساده بیت کوین توسط کسی جز کاربران شبکه خود بیت کوین کنترل نمی‌شود. این کنترل به صورت رمزنگاری‌های پیچیده صورت می‌گیرد که امنیت آن‌ها توسط استخراج‌کنندگان بیت کوین تامین می‌شود. دو دسته دیگر هم توسعه‌دهندگان و نودهای شبکه بیت کوین هستند.