خرید اتریوم (معامله ETH با قیمت لحظه ای)

قیمت: 2,093,279,130

اگر قصد خرید اتریوم را دارید، خوب است پیش از خرید اتریوم مقداری با آن آشنا شوید. اتریوم دومین رمزارز دنیای کریپتو کارنسی از نظر ارزش شبکه و حجم معاملاتی است. این ارز دیجیتال سال 2013 توسط برنامه‌نویس جوان روس "ویتالیک بوترین" ارائه شد. اتریوم یک شبکه مستقل و کاملاً غیر متمرکز است که هیچ کنترل مرکزی بر آن حاکم نیست. 

فروش و خرید اتریوم: با قیمت لحظه ای ارز ETH

اتر سوخت انجام عملیات در بستر این شبکه است، که به‌طور مرسوم و اشتباه به آن همان اتریوم گفته می‌شود. اتر نوعی ارز دیجیتال است که می‌تواند مورد معامله و مبادله قرار بگیرد. تابه‌حال محدودیتی در استخراج اتریوم و به پایان رسیدن آن تعریف‌نشده است. در این مطلب بعد از آشنایی ابتدایی با ارز دیجیتال ETH، اطلاعات لازم جهت خرید ETH و فروش اتریوم را در این بخش در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

ویژگی‌های اصلی اتریوم

پیش از اینکه به چگونگی خرید اتریوم بپردازیم، باید به صورت کلی با ویژگی‌های اصلی آن آشنا شویم. این ارز دیجیتال تکنولوژی مشابهی با بیت‌کوین دارد اما تفاوت اساسی این دو در محدودیت عرضه آن‌هاست. 

بیت‌کوین محدود به 21 میلیون واحد کوین است اما هنوز محدودیتی در استخراج اتریوم و تولید آن تعریف نشده است. اتریوم نسبت به بیت‌کوین دارای قابلیت‌های بهبود یافته و پیشرفته‌تری در بحث کنترل است. رمز ارز Ethereum دارای یک شبکه کامل است که تماماً بر اساس زبان‌ برنامه‌نویسی طراحی شده است. همچنین سیستم پرداخت خاص خودش را دارد، که همین موضوع کاربران را قادر ساخته تا برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاکچین شبکه اتریوم بدون هیچ واسطه‌ای پیاده‌سازی و اجرا کنند. 

دیگر ویژگی اساسی رمز ارز Ethereum  این است که تمامی معاملات اتریوم و تراکنشات آن به صورت P2P یا فرد به فرد صورت می‌پذیرد. برای بررسی قیمت لحظه‌ای اتریوم نیز می‌توانید در بخش رمز ارزهای سایت بیترافی، اتریوم را انتخاب کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین ویژگی مهم دیگر ارز دیجیتال اتریوم، قراردادهای هوشمند هستند که بدون هیچ واسطه و نظارت از طرف نهاد خاصی قابل انجام است. این ویژگی یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها بین استفاده‌کنندگان رمزارز اتریوم است که همین امر سبب شد تا قیمت اتریوم رشد زیادی را تجربه کند. بنابراین با خرید اتریوم و فروش اتریوم شما می‌توانید این ویژگی‌ها را از نزدیک لمس کنید.

خرید اتریوم

برای خرید اتریوم ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. سپس می‌توانید اتریوم را هم به صورت ریالی و هم دلاری از بیترافی خرید کنید. راه دیگری برای خرید اتریوم وجود دارد که آن‌هم صرافی‌های خارج از ایران هستند که به‌دلیل محدودیت‌های وارده نمی‌توان از آن‌ها خرید کرد.

بعد از ثبت درخواست خرید اتریوم در پنل مخصوص به آن، می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید، که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... است. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم.

خرید اتریوم از صرافی در ایران

بیترافی بعنوان یکی از امن‌ترین و ساده‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزدیجیتال در ایران، می‎‌تواند در این موضوع به شما کمک کند. برای خرید اتریوم از بیترافی ابتدا باید مراحل ثبت‌نام و احراز و تایید هویت را پشت سر بگذارید. بعد از اتمام درست این مراحل شما قادر هستید تا اتریوم و سایر رمزارزها را با کمترین کارمزد ممکن و ساده‌ترین عملیات خریداری و معامله کنید. 

 

فروش اتریوم

برای فروش رمزارز اتریوم در بیترافی دو حالت برای کاربران فراهم گردیده است.

  1. سفارش‌گذاری: در این بخش شما می‌توانید وارد قسمت معاملات بیترافی شوید و مقدار معین اتریوم مد نظر خود را برای فروش در قیمت مشخص تعیین نمایید و سفارش خود را ثبت کنید. بعد از اینکه معامله فروش شما انجام شود، بیترافی از طریق اعلان اختصاصی به شما اطلاع می‌دهد که معامله شما در تاریخ مشخص انجام شده است.
  2. مبادله ارز: در بخش مبادله ارز که بخش ابتدایی‌تر و سریع‌تری برای فروش ارز دیجیتال است. شما ارز دیجیتال eth خود را به هر رمزارز دیگری که مایل باشید، می‌توانید مبادله کنید. این حالت برای زمان‌هایی که عجله دارید از نظر زمانی به‌صرفه‌تر است.

در هر دوی این فرایندها کارمزد مشخصی برای معامله وجود دارد که به عوامل مختلفی از جمله حجم معاملات ارز دیجیتال Ethereum و زمان تراکنش انجام شده بستگی دارد. این کارمزد که از طرفین معامله دریافت می‌شود به صورت دقیق در جزئیات اطلاعات تراکنش/معامله نمایش داده می‌شود.

مزایای اتریوم Ethereum

از مهم‌ترین مزایای اتریوم ETH می‌توان 4 مورد زیر را نام برد:

  1. عدم تغییر
  2. شبکه همیشه فعال
  3. امنیت بالا در لایه شبکه
  4. مورد چهارمو باید اینجا بنویسی مهدی جان و پایین هم اضافه کنی

در ادامه به شرح هر یک از مزایای ارز دیجیتال اتریوم می‌پردازیم:

  1. تغییر ناپذیری: در دیتا و اطلاعات داده‌های شبکه اتریوم، قابلیت تغییر توسط یک شخص جانبی وجود ندارد.
  2. در امان از دستکاری و فساد مالی: چون شبکه اتریوم حول محور غیرمتمرکز سازی شکل گرفته است و تمامی کاربران در کنترل آن اجماع دارند، قابلیت سانسور و پنهان‌کاری وجود ندارد.
  3. فعال بودن همیشگی شبکه: شبکه اتریوم همیشه فعال است، هیچگاه قابلیت خاموش یا قطع کردن آن وجود ندارد و هیچوقت متوقف نمی‌شود.
  4. امنیت شبکه: بدون وجود نقطه شکست (تعطیلی و خاموشی شبکه) در طرح برنامه‌نویسی این رمزارز، شبکه به‌طور کاملاً ایمن در برابر حملات هکرها و عملیات تخریب واکنش نشان می‌دهد.

با وجود این مزایای اتریوم ما بیشتر ترغیب به خرید اتریوم می‌شویم. 

چرا اتریوم امن است؟

در بستر اتریوم، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان وب می‌توانند نرام‌افزارهای غیر متمرکز (DApp) پیاده‌سازی کنند. غیرمتمرکز به این معنا که اختیار برنامه و اطلاعات کاربران آن در دست هیچ فرد یا سازمانی نباشد و هیچ راهی برای سانسور داده‌ها در این اپلیکیشن‌ها نیست. در اختیار شخص نبودن و نداشتن نهاد متمرکز سبب شده که اطلاعات کاربران این شبکه بر روی سرور هیچ فرد یا سازمانی ذخیره نشود و از هک شدن و سرقت اطلاعات در امان باشند. 

از کجا می توانید اتریوم (ETH) بخرید؟

صرافی‌های ایرانی بهترین راه برای خرید ریالی اتریوم هستند. اما نکته مهم برای خرید امنیت صرافی و قیمت لحظه‌ای اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی است. بیترافی با تنوع رمزارزهای بالا و قیمت مناسب، بدون هیچ واسطه‌ای در راستای هدف غیرمتمرکز سازی اتریوم عمل کرده و با امنیت بالا می‌توانید از آن جهت خرید و فروش دارایی‌های خود استفاده کنید.

آیا تبدیل اتریوم به ریال امکان پذیر است؟

با توجه به محدودیت‌های موجود در سیستم تجارت الکترونیک بین‌المللی که امکان خرید و فروش با ریال وجود ندراد، این سوال برای خیلی از کاربران مطرح است؛ آیا خرید و فروش اتریوم و تبدیل آن به ریال امکان‌پذیر است؟ بله امکان‌پذیر است. در صرافی‌های معتبر ایرانی، همچون بیترافی، ‌توانید دارایی خود را که از هر نوع ارز دیجیتالی و رمز ارزی باشد تبدیل به ریال کنید و یا آن را با ریال خریداری فرمائید.