خرید تتر: فروش، مبادله و قیمت لحظه ای Tether

قیمت: 589,500

بهتر است قبل از خرید تتر، کمی آشنایی ابتدایی با آن داشته باشیم و بعد به خرید و فروش تتر بپردازیم. ارز دیجیتال تتر (Tether) نوعی رمز ارز است که هدف وجود آن واسطه شدن بین ارزهای معمولی یعنی فیات‌ها (دلار، یورو، پوند، ریال و ...) و ارزهای دیجیتال است. این رمزارز همیشه قیمت ثابتی به ارزش یک دلار آمریکا دارد و به همین منظور است که به آن، استیبل‌کوین گفته ‌می‌شود. استیبل کوین ها یکی از پر استفاده ترین نوع ارزهای دیجیتال در دنیای کریپتو کارنسی هستند. بنابراین پیش از ورود به این بازار و خرید و فروش رمز ارز های دیگر باید ابتدا خرید تتر یا استیبل کوین های دیگر را بدانید.

خرید تتر: فروش، مبادله و قیمت لحظه ای Tether

در بیترافی می‌توانید علاوه بر خرید و فروش تتر، قیمت لحظه‌ای USDT را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین افراد بسیاری بر این باورند که سرمایه‌گذاری بر روی تتر، سرمایه گذاری مطلوبی است. چراکه ضمن اتصال به شبکه بلاکچین، می‌توان معاملات کم ضررتری را تجربه کرد.

ویژگی‌های اصلی تتر 

قبل از این که به چگونگی خرید تتر بپردازیم باید با ویژگی‌های اصلی آن آشنا شویم. ویژگی منحصر به فرد USDT  این است که تتر تضمین می‌کند ارزش آن به دلار آمریکا متصل باشد. همانطور که پیشتر گفته شد شما می‌توانید صحت این موضوع را با بررسی قیمت لحظه‌ای تتر در بیترافی چک کنید.

بر اساس اعلام سازمان تتر هرگاه هر میزانی تتر مینت یا چاپ شود، به همان مقدار دلار آمریکا به خزانه خود می‌افزاید. بنابراین اطمینان حاصل می کند که تتر به‌طور کامل توسط فیات دلار آمریکا و معادل‌نقدی آن پشتیبانی می‌شود.

دیگر ویژگی مهم تتر این است که قابلیت بازبینی برای عموم کاربران را دارد. این امر از طریق POR برای تتر قابل انجام است که هر شخصی می‌تواند میزان تتر در گردش را مشاهده کند. در ادامه مطلب به چگونگی خرید و فروش تتر به صورت کلی و در ایران پرداخته‌ایم.

خرید تتر (USDT)

خرید تتر از صرافی‌ها به صورت فیات امکان‌پذیر است. اما به‌دلیل محدودیت‌های وارده، این امکان در داخل ایران وجود ندارد. صرافی بیترافی در جهت ساده کردن فرایند خرید تتر برای کاربران عمل کرده است.

بعد از فرایند ثبت‌نام، تایید و احراز هویت؛ شما باید برای خرید تتر حساب خود را شارژ کنید. بعد از افزایش موجودی حساب قادر هستید تا با کمترین کارمزد، تتر را از بخش تبدیل به ساده‌ترین روش خریداری کنید.

خرید تتر از صرافی در ایران

با توجه به مشکلات موجود برای خرید رمزارزها برای کاربران داخل ایران که تتر هم از این قاعده مستثنی نیست، در صرافی بیترافی امکان خرید و فروش لحظه‌ای و آسان تتر فراهم شده است. صرافی ارز دیجیتال بیترافی با کمترین کارمزد ممکن این امکان را فراهم ساخته است تا کاربران قادر باشند خرید سر وقت و مناسب خود را انجام دهند.

در بخش خرید و فروش صرافی بیترافی تنوع زیادی از رمزارزها وجود دارد تا کاربران بتوانند به سادگی خرید و فروش خود را در انواع مختلف انجام دهند.

فروش تتر

نکته‌ای که بعد از خرید تتر وجود دارد، فروش تتر است. آیا اصلاً فروش تتر امکان‌پذیر است؟ یا فروش تتر بسیار سخت است؟ آیا فقط می‌توان USDT را تبدیل به بیت‌کوین کرد و به ریال امکان ندارد؟

فروش تتر نیز مانند خرید آن در صرافی ارز دیجیتال بیترافی به ساده‌ترین شکل ممکن امکان دارد. کافیست در بخش تبدیل هر میزان تتری را که مایلید انتخاب کنید و به ریال تبدیل کنید. این تراکنش با توجه به حجم معامله و زمان معامله کارمزد متفاوتی دارد اما بیترافی سعی کرده است تا با سریع‌ترین زمان و کمترین کارمزد این عملیات فروش تتر را برای کاربر فراهم سازد.

مزایای Tether

همانطور که پیش‌تر گفته شد تتر یک استیبل‌کوین یا یک کوین پایدار با قیمت ثابت و پشتوانه دلار آمریکا است. پس مشخص است که غیرمتمرکز نیست. اولین مزیت این رمزارز همین متمرکز بودن و شفاف بودن نحوه انتشار آن است. از دیگر مزیت‌های تتر می‌توان به سهولت جابه‌جایی آن اشاره کرد. حتی ساده‌تر از فیات‌هایی چون دلار یا یورو قابلیت جابه‌جایی به کیف‌پول‌های دیگر را دارد که در خرید و فروش‌های سریع می‌تواند بسیار به کاربر کمک کند.

مزیت بعدی رمز ارز تتر دوری آن از هیجانات و نوسانات بازار است. پایداری و ثبات قیمت آن به سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد تا به دور از ریسک نوسانات زیاد بازار کریپتو طعم سرمایه‌گذاری در کریپتو کارنسی را با استفاده از رمزارز تتر بچشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای تتر نیز سیستم وام‌دهی آن است. ارز دیجیتال‌های زیادی هستند که این سیستم را پیاده‌سازی کرده‌اند اما تتر با دوری از نوسانات و نرخ بهره وام‌دهی بهتر از سایر رمزارزها این مزیت را برای خود ایجاد کرده است که بتوان در پلتفرم‌های مختلفی از ویژگی وام‌دهی آن استفاده کرد. 

چرا تتر امن است؟

تتر یا به اختصار USDT بلاک چین اختصاصی خود را ندارد. در عوض، به عنوان توکن لایه دوم بر روی بلاکچین‌های ارز دیجیتال مختلف دیگری مانند بیت‌کوین، اتریوم، ترون، دوج و بیت‌کوین‌کش عمل می‌کند و توسط هش آن‌ها ایمن می‌شود. همین که امنیت تتر یا توکن USDT بر روی هش‌هایی همچون بیت‌کوین و اتریوم و ترون فراهم می‌شود، نشان می‌دهد که این استیبل‌کوین (USDT) از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و برای سرمایه‌گذاری ابتدایی در بازار ارزهای دیجیتال یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها است. 

آیا خرید تتر خوب است؟

خرید تتر یکی از واجبات در جامعه کریپتوی ایران است. چرا که راه خرید مستقیم از طریق بازار پرداخت جهانی وجود ندارد و پل ارتباطی با کریپتو باید یکی از رمزارزهای استیبل مانند استیبل کوین تتر باشد. با خرید تتر شما سرمایه استیبل و پایداری دارید که در افت و خیز های بازار کریپتو تغییری نمی‌کند و همچنین در دسترس است. هرگاه نیاز به خرید رمزارز دیگری داشتید تنها با یک کلیک می‌توانید تتر خود را تبدیل به کوین مورد نظر خود کنید.

آیا خرید تتر قانونی است؟

خرید تتر و سایر رمز ارزها در ایران و نگهداری آن کار غیرقانونی‌ای نیست و از سال 2019 این امر در ایران قانونی شمرده می‌شود. بنابراین نگرانی‌های قانونی برای خرید ریالی تتر از 3 سال پیش تا به الان معنی ندارد و با آسودگی خاطر خرید و فروش تتر در ایران با ریال قابل انجام است. این امر قانونی را در صرافی‌های ایمن و کم کارمزدی چون صرافی ارز دیجیتال بیترافی می‌توانید تجربه کنید.

خرید ترون

خرید USD coin