خرید و فروش شیبا (SHIB)

قیمت: 15.633

پیش از خرید ارز دیجیتال شیبا (SHIBA) بهتر است تا کمی با آن آشنا شویم. رمزارز شیبا اینو،(Shiba inu) یک میم کوین «Meme Coin» بوده که با الگو گرفتن از دوج کوین، که یکی از معروف و محبوب‌ترین میم‌کوین های این روز های بازار ارز های دیجیتال است، ساخته شده است. خالق این رمزارز نام مستعار Ryoshi  داشته و مانند خالق بیت‌کوین که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود، سازنده این ارز دیجیتال هم نامی مستعار برای خود دارد. سازنده پروژه شیبا اینو یک صرافی غیرمتمرکز نیز با نام ShibaSwap ارائه کرده است که برای تبدیل انواع رمزارزها به شیبا فعالیت می‌کند. توجه داشته باشید که رمزارز شیبا اینو هیچ تکنولوژی و کاربرد خاصی ندارد و صرفاً یک ارز دیجیتال جوک و میم کوین است. در ادامه به چگونگی خرید و فروش شیبا اینو می‌پردازیم.

خرید ارز دیجیتال شیبا اینو(SHIBA INU) از بیترافی

چرا پروژه شیبا اینو به وجود آمد؟

ارز دیجیتال شیبا اینو یا به اختصار SHIB همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم یک میم‌کوین است و اهداف بزرگ و اقتصادی‌ برای شبکه پرداخت جهانی ندارد و به صرف یه شوخی بوجود آمده است. اما در اینجا چند تا از اهداف این پروژه را آورده‌ایم تا پیش از خرید شیبا با آن‌ها آشنا شوید :

  • پشت سر گذاشتن دوج کوین به عنوان یک میم کوین
  • ورود به حوزه متاورس
  • راه اندازی پلتفرم شیبا سوآپ  (SHIBA Swap)

هدف رمزارز SHIB یک آزمایش در جهت ایجاد جامعه خودجوش غیرمتمرکز است.

ویژگی های ارز شیبا؛ تفاوت شیبا و بیت کوین در چیست؟

وب سایت ارز شیبا اینو از هنرمندان از سراسر جهان دعوت می کند تا "جنبش هنری شیبا" را در حالی که جامعه شیبا خود را وارد بازار NFT می کنند، تقویت کنند.. افزایش قیمت شیبا همچنین منجر به افزایش پذیرش آن در بین خریداران ارز دیجیتال شده است. اگر داده‌های بزرگ‌ترین کیف پول‌های ETH را گردآوری کنیم، متوجه می‌شویم که SHIB بیش از 20 درصد از کل سهم بازار تمام توکن‌های ERC-20 را که توسط نهنگ‌های اتریوم نگهداری می‌شود را نمایندگی می‌کند.

علاوه بر این، خرده فروشان به دنبال محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران کوچک، به طور عجیبی شروع به استفاده از توکن شیبا اینو به عنوان وسیله پرداخت کردند. یکی از تفاوت‌های مهم شیبا و بیتکوین در تعداد توکن‌های در عرضه این دو رمزارز است. که برای بیتکوین به 21 میلیون واحد محدود شده است اما برای شیبا اینطور نیست و روزانه تعداد نامحدودی به عرضه در گردش این ارز افزوده می‌شود.

مراحل خرید و فروش شیبا در صرافی بیترافی

بهترین روش خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا در ایران از صرافی‌‌های کریپتویی است. خرید از شخص و یا مجموعه‌ای غیر از صرافی کار پر ریسکی است. صرافی کریپتویی ایمن مانند بیترافی می‌تواند بعد از احراز و تایید هویت به شما کمک کند تا در تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای شیبا به آسانی عملیات خود را انجام دهید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید.

برای خرید SHIB ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. بعد از ثبت درخواست خرید رمزارز SHIB در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم.

خرید شیبا از صرافی آنلاین بیترافی

جهت خرید ریالی شیبا در ایران، باید از طریق یک صرافی ایرانی اقدام کنید. ابتدا لازم است که در صرافی مورد نظر ثبت‌نام و برای امنیت دارایی خود احراز هویت انجام دهید. در بیترافی فرایند ثبت‌نام و تایید‌ هویت شامل مواردی همچون ایمیل، شماره همراه و اطلاعات هویتی است. این عملیات برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سواستفاده از هویت کاربر صورت می‌گیرد که موجب ایمنی هرچه بیشتر تراکنش‌ها و دارایی شما می‌شود.

خرید رمزارز شیبا در ایران و نگهداری آن کار غیرقانونی‌ای نیست و از سال 2019 این امر در ایران قانونی شمرده می‌شود بنابراین نگرانی‌های قانونی برای خرید ریالی SHIB از 3 سال پیش تا به الان معنی ندارد و با آسودگی خاطر خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو در ایران با ریال قابل انجام است.

فروش شیبا در بیترافی

برای فروش رمزارز SHIB در بیترافی دو حالت برای کاربران فراهم گردیده است.

  1. سفارش‌گذاری: در این بخش شما می‌توانید وارد قسمت معاملات بیترافی شوید و مقدار معین شیبا مد نظر خود برای فروش در قیمت مشخص را تعیین نمایید و سفارش خود را ثبت کنید. بعد از اینکه معامله فروش شما انجام شود بیترافی از طریق اعلان اختصاصی به شما اطلاع می‌دهد که معامله شما در تاریخ مشخص انجام شده است.
  2. تبدیل: در بخش تبدیل که بخش ابتدایی‌تر و سریع‌تری برای فروش ارز دیجیتال است شما رمزارز شیبا خود را به هر رمزارز دیگری که مایل باشید تبدیل می‌کنید. این حالت برای زمان‌هایی که عجله دارید از نظر زمانی به‌صرفه‌تر می‌باشد.

در هر دوی این فرایندها کارمزد مشخصی برای معامله وجود دارد که به عوامل مختلفی از جمله حجم معاملات شیبا اینو و زمان انجام تراکنش انجام شده بستگی دارد. این کارمزد که از طرفین معامله دریافت می‌شود به صورت دقیق در جزئیات اطلاعات تراکنش/معامله نمایش داده می‌شود.