خرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC)

قیمت: 14,170,679

قبل از خرید رمز ارز اتریوم کلاسیک ابتدا باید آشنایی مختصری با آن داشته باشیم. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک یکی از پروژه های بلاکچینی جالب است که هنوز هم در مورد آن اشتباهات مرسومی وجود دارد. عده زیادی فکر می کنند که اتریوم کلاسیک یک هارد فورک از اتریوم است. اتریوم کلاسیک فعلا ویژگی هایی مشابه اتریوم دارد و این دو شبکه از نظر زمینه های فعالیت تقریبا یکسان اند.

رمزارز اتریوم کلاسیک یک شبکه مدیریت دارایی های دیجیتال بدون نیاز به کسب مجوز و کمک گرفتن از واسطه هایی مانند بانک است. این شبکه بلاکچینی از قراردادهای هوشمند به صورت شفاف و اوپن سورس استفاده می کند. پس شما می توانید با استفاده از اتریوم کلاسیک، قراردادهای هوشمند را راه اندازی کنید. در ادامه به چگونگی خرید و فروش اتریوم کلاسیک می‌پردازیم.

خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک(ETC) از بیترافی

اتریوم بهتر است یا اتریوم کلاسیک؟

برای خرید اتریوم کلاسیک باید بدانید که چه تفاوت‌هایی با اتریوم دارد. در اتریوم کلاسیک قانونی مبنی بر اینکه تغییری در کد اولیه صورت نگیرد. ولی چنین قانونی در اتریوم اصلی وجود ندارد. از طرفی اتریوم کلاسیک با کاهش پاداش ماینرها و تعداد توکن‌های در عرضه بازار خود را محدود می‌‌کند ولی برنامه ای برای ایجاد پروژه ثبات سهام یا همان PoS  ندارد. گرچه اتریوم با راه اندازی اتریوم 2 برنامه ی اصلی خود برای ثبات سهام را که مربوط به استیکینگ است در پیش دارد.

 ویژگی‌های ارز اتریوم کلاسیک؛ چه چیزی ETC را منحصر به فرد می‌کند؟

بعد از آشنایی ابتدایی با ارز دیجیتال ETC باید با ویژگی‌های اصلی آن نیز آشنا شویم. چرا که قبل از سرمایه‌گذاری و خرید هر رمزارزی ابتدا باید آن را بشناسیم. در اینجا بخشی از اصلی ترین ویژگی‌های اتریوم کلاسیک را آورده‌ایم. شبکه اتریوم کلاسیک از کوین ETC به عنوان رمز ارز اختصاصی خود استفاده می‌کند. این کوین برای انجام فعالیت‌های داخلی شبکه استفاده می‌شود.

این فعالیت ها شامل راه اندازی و اجرای قراردادهای هوشمند و پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز می‌شوند. با توجه به غیرمتمرکز بودن شبکه اتریوم کلاسیک، فعالیت‌های داخل آن نیاز به کسب مجوز ندارد. همچنین اعمالی که در این شبکه انجام می‌دهید توسط نهاد خاصی کنترل نمی‌شود و کسی نمی‌تواند از انجام آن جلوگیری کند. این ویژگی ها باعث می‌شود تا حریم شخصی شما در شبکه اتریوم کلاسیک حفظ شود.

چگونه اتریوم کلاسیک بخریم؟ خرید و فروش ETC در بیترافی

برای خرید اتریوم کلاسیک ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. سپس می‌‌توانید اتریوم کلاسیک را هم به صورت ریالی و هم دلاری از بیترافی خرید کنید. راه دیگری برای خرید ETC وجود دارد که آن‌هم صرافی‌های خارج از ایران است که به‌دلیل محدودیت‌های وارده نمی‌‌توان از آنها خرید کرد.

بعد از ثبت درخواست خرید اتریوم کلاسیک در پنل مخصوص به آن می‌‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم.

خرید اتریوم کلاسیک از صرافی بیترافی

بیترافی بعنوان یکی از امن‌ترین و ساده‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزدیجیتال در ایران می‌‎‌تواند در این موضوع به شما کمک کند. برای خرید اتریوم کلاسیک از بیترافی ابتدا باید مراحل ثبت‌نام و احراز و تایید هویت را پشت سر بگذارید. بعد از اتمام درست این مراحل شما قادر هستید تا اتریوم کلاسیک و سایر رمزارزها را با کمترین کارمزد ممکن و ساده‌ترین عملیات خریداری و معامله کنید.

روش‌های فروش اتریوم کلاسیک

برای فروش رمزارز اتریوم کلاسیک در بیترافی دو حالت برای کاربران فراهم گردیده است.

  1. سفارش‌گذاری: در این بخش شما می‌‌توانید وارد قسمت معاملات بیترافی شوید و مقدار معین اتریوم کلاسیک مد نظر خود برای فروش در قیمت مشخص را تعیین نمایید و سفارش خود را ثبت کنید. بعد از اینکه معامله فروش شما انجام شود بیترافی از طریق اعلان اختصاصی به شما اطلاع می‌‌دهد که معامله شما در تاریخ مشخص انجام شده است.
  2. تبدیل: در بخش تبدیل که بخش ابتدایی‌تر و سریع‌تری برای فروش ارز دیجیتال است شما اتریوم کلاسیک خود را به هر رمزارز دیگری که مایل باشید تبدیل می‌‌کنید. این حالت برای زمان‌هایی که عجله دارید از نظر زمانی به‌صرفه‌تر می‌‌باشد.

در هر دوی این فرایندها کارمزد مشخصی برای معامله وجود دارد که به عوامل مختلفی از جمله حجم معاملات اتریوم کلاسیک و زمان انجام تراکنش انجام شده بستگی دارد. این کارمزد که از طرفین معامله دریافت می‌‌شود به صورت دقیق در جزئیات اطلاعات تراکنش/معامله نمایش داده می‌‌شود.