پولکادات: خرید و فروش (Polka DOT) با قیمت لحظه‌ای

قیمت: 4,298,151

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) به اختصار (DOT) نسل بعدی بلاکچین است. پس حتما در معاملات طرفداران کریپتو جای مهمی دارد. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با چگونگی خرید و فروش پولکادات آشنا کنیم. اما قبل از خرید پولکادات، خوب است تا آشنایی ابتدایی با آن داشته باشیم. با پیوستن بلاکچین‌های متعدد به یک شبکه واحد، شبکه‌ای هدفمند و یکپارچه از آن‌ها می‌سازد. از رمز ارز پولکادات به عنوان تسهیل‌کننده نسل بعدی وب یعنی Web3 یاد می‌شود، که انحصاری بودن  اینترنت را می‌شکند و آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

خرید ازردیجیتال پولکادات(DOT) از بیترافی

با اینکه بلاکچین‌های مختلف راه‌حلی برای مشکلات دنیای واقعی هستند، می‌توان شبکه پولکادات را راه‌حلی برای مشکلات خود بلاکچین‌ها به شمار آورد. طبق گفته تیم  توسعه دهنده پولکادات پروژه ای است  که هدف آن اتصال زنجیره های عمومی و خصوصی، اوراکل ها، برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و ارائه خدمات برای انجام کار در کنار یکدیگر است. همین موضوع موجب محبوبیت بسیار بالای ارز دیجیتال پولکادات شده است که معاملات این رمز ارز را بسیار افزایش داده است. شما نیز برای تجربه معامله و همچنین خرید و فروش پولکادات می‌توانید در بخش مربوط به DOT در بیترافی علاوه بر بررسی قیمت لحظه‌ای ارز پولکادات، این تجربه را بدست آورید.

کاربردها و ویژگی‌های اصلی پولکادات

برای خرید پولکادات ابتدا باید با ویژگی‌ها و کاربردهای آن آشنا شد که در اینجا برخی از مهم ترین آنها را آوردیم :

 1. تیم توسعه دهنده قوی: پولکادات تقریباً تیم توسعه‌دهنده خود را از ۱۹۷ نفر به ۳۸۸ نفر افزایش داده است و این تعداد هم بخشی از آن افراد تیم توسعه‌دهنده‌‌ای است که روی اتریوم کار می‌کنند. همین موضوع نشان از رشد و محبوبیت دات در آینده است.
 2. بنیانگذاران اصیل: رابرت هابر مایر و پیتر سزبان دو بنیان‌گذار پولکادات بودند که باعث شدند این رمز‌ارز با تیم پشتیبانی و سازنده‌ای قوی و قدرتمندی به بازار معرفی شود. اتریوم ممکن است ایده ویتالیک بوترین باشد اما افراد زیادی در اجرای این پروژه دخیل بودند. یکی از همین افراد دکتر گاوین وود بود که قبل از همکاری با پولکادات، مدیر ارشد فناوری اتریوم بود.
 3. برقراری ارتباط با سایر شبکه‌ها: پولکادات درحالی‌که دقیقاً خدمات و وظایف اتریوم را انجام می‌دهد، نه‌تنها سریع‌تر و مقیاس‌پذیر‌تر است بلکه برای کار با شبکه‌‌های دیگر هم طراحی شده است. این ویژگی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌هایی بسازند که برای مثال از بلاک چین اتریوم و بیت‌کوین استفاده می‌کنند اما عملکردی به‌مراتب بهتر از آنها دارند.
 4. کاهش ازدحام به وسیله پاراچین های پولکادات: پیش‌ازاین به شلوغی و سرعت پایین در اتریوم اشاره کردیم؛ پولکادات برای حل چنین معضل‌هایی از پاراچین استفاده می‌کند. به‌جای اینکه همه برنامه‌ها را از طریق یک شبکه تحت‌فشار قرار دهد، هر برنامه دارای بلاکچین مختصر (یا همان پاراچین) است که به زنجیره اصلی متصل می‌شود.

این ویژگی‌های اصلی کاربردی بودند که برای خرید DOT باید مد نظر داشت. از دیگر ویژگی‌ها نیز می‌توان به شکل زیر یاد کرد :

 1. اکوسیستم پویا
 2. مقیاس پذیری بسیار بالا
 3. امنیت بسیار قوی

ساختار پولکادات

نکته بعد از مطالعه ویژگی‌ها و کاربردهای دات برای خرید پولکادات، بررسی ساختار آن است. در واقع رمزارز پولکادات یک کریپتوکارنسی یا یک پروتکل شاردینگ چند زنجیره ای اوپن سورس است که موجب ساده سازی انتقال بین زنجیره ای هر نوع داده یا دارایی می شود. در نتیجه طیف وسیعی از بلاک چین ها را با یکدیگر تعامل پذیر می کند. پروتکل پولکادات موجب اتصال زنجیره های عمومی و خصوصی، شبکه های عاری از مجوز، اوراکل ها و فن آوری های آتی شده و به بلاکچین های مستقل، اجازه اشتراک اطلاعات و تراکنش های خود توسط رله چین پولکادات (که در ادامه به آن می پردازیم) را می دهد.

ساختار ارز دیجیتال پولکادات یا DOT چهار مولفه اصلی دارد:

 1. رله چین: قلب پولکادات که به ایجاد اجماع ، قابلیت همکاری و امنیت در شبکه های مختلف کمک می کند.
 2. پاراچین: زنجیره های مستقلی که می توانند توکن های خاص خود را داشته باشند و برای موارد خاص استفاده بهینه شوند.
 3. پاراترد (Para thread): مشابه پاراچین اما با قابلیت اتصال انعطاف پذیر.
 4. پل ها: به پاراچین ها و پاراتردها اجازه میدهند تا با بلاکچین های خارجی مانند اتریوم متصل شوند.

نقش ارز پولکادات DOT

ارز دیجیتال دات، سه هدف اصلی را در شبکه پولکادات ارائه می‌دهد که خوب است قبل از خرید دات آن‌ها را بشناسیم :

حاکمیت:  هولدرهای ارز دیجیتال دات کنترل کاملی بر این پروتکل خواهند داشت. امتیازاتی که معمولا در پلتفرم‌های دیگر به ماینرها داده می‌شود از جمله تعیین ساختار کارمزد، تغییرات پروتکل و عملیات اضافه‌سازی یا حذف پاراچین در این پروتکل، به دارندگان توکن DOT اختصاص می‌یابد. با اینکه این امتیازات به طور رسمی به دارندگان واگذار نمی‌شود، اما به خاطر هولد کردن توکن‌ها، در فرایند تصمیم گیری مشارکت خواهند داشت.

عملیات:  دارندگان توکن‌های دات، مکانیسم اجماع شبکه Polkadot را تسهیل می‌کنند. هولدرای ارز دیجیتال DOT  برای تضعیف حملات احتمالی باید ضمن حفظ یکپارچگی و اجماع، مشارکت فعالی داشته باشند.

پرداخت: شبکه به دارندگان توکن دات و افرادی که در شبکه فعالیت بالایی داشته باشند، پاداش‌هایی در قالب ارز دیجیتال DOT اعطا می‌کند. علاوه بر این، برای اضافه کردن پاراچین‌های جدید نیاز است که توکن دات الحاق شود.

خرید پولکادات در بازار ایران

بهترین روش خرید ارز دیجیتال پولکادات در ایران از صرافی‌‌های کریپتویی است. خرید از شخص و یا مجموعه‌ای غیر از صرافی کار پر ریسکی است. صرافی کریپتویی ایمن مانند بیترافی می‌تواند بعد از احراز و تایید هویت به شما کمک کند تا در تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای پولکادات به آسانی عملیات خود را انجام دهید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید. برای خرید DOT ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. بعد از ثبت درخواست خرید رمزارز دات در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم. 

فروش پولکادات در صرافی بیترافی

مهم‌ترین نکته بعد از خرید پولکادات از صرافی، فروش آن است. به‌دلیل محدودیت‌های ایران امکان فروش پولکادات از طریق سیستم‌های پرداخت بین‌المللی وجود ندارد. اما بیترافی در کنار امکان خرید ریالی ارز دیجیتال PolkaDOT، امکان فروش آن به صورت لحظه‌ای را نیز فراهم کرده است تا کاربران ایرانی به مشکلی در فروش دارایی خود در هنگام نیاز برخورند. به‌دلیل نوسانات زیاد بازار ارزهای دیجیتال تصمیمات ناگهانی و لحظه‌ای برای خرید و فروش DOT توسط کاربران گرفته می‌شود. بیترافی نیز با داشتن ویژگی معاملات لحظه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا هر لحظه که احساس نیاز به فروش ارز دیجیتالی داشتید آن را بفروشید و به ریال و یا هر ارز دیگری که مایلید تبدیل کنید.