خرید و فروش دیجی بایت (DGB)

قیمت: 7,670.6

بهتر است قبل از خرید دیجی بایت کمی با آن آشنا شویم. ارز دیجیتال دیجی بایت DigiByte در سال 2014 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. دیجی بایت یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک‌چین است که با واحد اختصاری DGB  شناخته شده است. هدف ارز دیجیتال دیجی بایت، امنیت است که معمولا هم به عنوان پول و یک روش پرداخت سریع و ارزان استفاده می شود. دیجی بایت جزء اندک ارزهای دیجیتال قدیمی است که هنوز بر سر زبان ها بوده و طرفداران خودش را نیز دارد.

به گفته طرفداران دیجی بایت، این ارز از پیشرفته ترین فناوری های رمزنگاری استفاده می کند و از سریع ترین شبکه نیز برخوردار است. دیجی بایت بالاترین مقیاس پذیری را دارد و امنیتش از دیگر ارزهای بزرگ نیز بیشتر است. دیجی بایتی ها معتقدند که به دلیل فناوری برتر این شبکه در سال های آینده این ارز از بیت کوین، لایت کوین و دیگر پول های دیجیتال نیز فراتر می رود. در ادامه به نحوه خرید و فروش دیجی بایت می پردازیم.

هدف ایجاد دیجی بایت

دیجی بایت به دنبال این است که ارز دیجیتالی برای نیازهای روزمره و همه‌ی افراد جهان باشد. این بلاک چین را می‌توان یک انشعاب (فورک) از بیت کوین دانست. تیم توسعه‌دهنده دیجی بایت با استفاده از کد و ساختار فنی بیت کوین، این ارز دیجیتال را توسعه دادند و سپس آرام آرام با به‌روزرسانی‌های مختلف شباهت آن را به بیت‌کوین کمتر و کمتر کردند.

یکی از شباهت‌های اساسی دیجی بایت با بیت کوین، ساختار تایید تراکنش‌های این ارز دیجیتال است. هر دو شبکه، از مدل تراکنش خروجی خرج نشده (UTXO) استفاده می‌کنند که در ادامه درباره‌ی آن توضیح می‌دهیم. مثل بیت کوین، امنیت شبکه دیجی بایت هم از طریق فرایند ماینینگ یا همان مدل اجماع اثبات انجام کار (Proof of Work) تامین می‌شود و واحدهای DGB از طریق فرایند استخراج تولید می‌شوند. بر خلاف بیت کوین که تعداد کل واحدهای آن 21 میلیون واحد است، تعداد واحدهای دیجی بایت 21 میلیارد واحد است که طی 21 سال (تا سال 2035) همه‌ی آن‌ استخراج خواهد شد.

ویژگی های ارز دیجی بایت؛ چه چیزی DigiByte را منحصر به فرد می کند؟

بر اساس ادعای دیجی بایت، بلاک چین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم به اندازه کافی امن و مقیاس‌پذیر نیستند. Digibyte مدعی است که شبکه این ارز بسیار سریع‌تر و امن‌تر از این بلاک چین‌ها است. این ارز طی 5 سال گذشته به خوبی ثابت کرد امنیت بالایی دارد و از مقیاس‌پذیری مناسبی بهره می‌برد.

ویژگی ممتاز بلاک چین ارز دیجیتال دیجی بایت استفاده از ۵ الگوریتم برای استخراج است، این در حالی است که تقریبا اکثر بلاک چین‌ها دارای یک الگوریتم برای ماینینگ هستند. استفاده از ۵ الگوریتم برای ماین کردن از متمرکز شدن ماینینگ جلوگیری می‌کند و دست اسیک ماینرها را از گرفتن اکثر قدرت ماینینگ و پردازش شبکه کوتاه می‌کند. نتیجه این امر، غیر متمرکز شدن شبکه و افزایش قابل توجه امنیت آن است.

علاوه بر استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و استخراج متنوع، Digibyte  مدعی است که از پیشرفته‌ترین روش تنظیم سختی شبکه بهره می‌برد. این ویژگی منجر به مقاوم شدن بلاک چین دیجی بایت در برابر حملات سایبری به این شبکه می‌شود.

مراحل خرید و فروش دیجی بایت در صرافی بیترافی

جهت خرید و فروش رمز ارز دیجی بایت در صرافی بیترافی، باید ابتدا در صرافی ثبت‌نام و برای امنیت دارایی خود احراز هویت انجام دهید. در بیترافی فرایند ثبت‌نام و تایید‌ هویت شامل مواردی همچون ایمیل، شماره همراه و اطلاعات هویتی می‌باشد. این عملیات برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سواستفاده از هویت کاربر صورت می‌گیرد که موجب ایمنی هرچه بیشتر تراکنش‌ها و دارایی شما می‌شود.

بعد از احراز و تایید هویت شما می‌توانید تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای دیجی بایت را به آسانی طی کنید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید. برای خرید  DGBنیاز به شارژ حساب کاربری خود دارید. بعد از ثبت درخواست خرید رمزارز دیجی بایت در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم.

خرید دیجی بایت از صرافی آنلاین بیترافی

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال  DigiByte در بیترافی پس از حداکثر 1 دقیقه ارز دیجیتال DGB را در کیف پول حساب خود دریافت خواهید کرد. بیترافی برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در بیترافی امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد.

توجه کنید که قبل از خرید دیجی بایت احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره  دیجی بایت خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال رمزارز دیجی بایت به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید DGB در بیترافی، شما می‌توانید سایر ارزهای دیجیتال دیگر محبوب خود را خرید و مبادله کنید. که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال میتوانید لیست این ارز ها را مشاهده نمایید.

فروش دیجی بایت در بیترافی

بعد از خرید دیجی بایت از صرافی بیترفی، قطعا برای فروش آن نیز نیاز به یک صرافی ایمن مانند بیترافی دارید. به‌دلیل محدودیت‌های ایران امکان فروش DGB از طریق سیستم‌های پرداخت بین‌المللی وجود ندارد. اما بیترافی در کنار امکان خرید ریالی ارز دیجیتال دیجی بایت، امکان فروش آن به صورت لحظه‌ای را نیز فراهم کرده است تا کاربران ایرانی به مشکلی در فروش دارایی خود در هنگام نیاز برخورند.

این فروش در دو حالت قابل انجام است که حالت اول تبدیل DGB  است که در بخش تبدیل رمزارز ها می‌توانید مشاهده کنید و بخش دیگر برای کاربران با سطوح بالاتر، سفارش گذاری است که در آنجا با قرار دادن سفارش می‌توانید ارز دیجیتال دیجی بایت را به خرید و فروش برسانید.