خرید و فروش دوج کوین (DOGE)

قیمت: 96,789

خوب است تا قبل از خرید دوج کوین، آشنایی کلی و ابتدایی با این رمز ارز داشته باشیم. ارز دیجیتال دوج کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا و اوپن سورس است. این رمزارز در رده‌ی میم کوین ها قرار می‌گیرد که هدف سرگرمی برای عموم را دارد و دارای شبکه‌ای غیرمتمرکز است. احتمالاً به علت حواشی موجود توسط نابغه تسلا، ایلان ماسک آن را تا حدی می‌شناسید.

در سال 2013 رمزارز DOGE با هدف جوک و شوخی توسط بیلی مارکوس به بازار کریپتو ارائه شد. اما کمی نگذشت تا این ارز دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کند و مورد استفاده مردم زیادی قرار بگیرد. در مورد ارز دیجیتال دوج کوین واضح است به مانند سایر رمزارزها، می‌توانید به خرید و فروش دوج کوین و همچنین بررسی قیمت لحظه‌ای دوج کوین در بیترافی بپردازید.

خرید ارز دیجیتال دوج کوین(DOGE) از بیترافی

خرید و فروش دوج کوین از صرافی در ایران 

بهترین روش خرید ارز دیجیتال دوج کوین در ایران از صرافی‌‌های کریپتویی است. خرید از شخص و یا مجموعه‌ای غیر از صرافی کار پر ریسکی است. صرافی کریپتویی ایمن مانند بیترافی می‌تواند بعد از احراز و تایید هویت به شما کمک کند تا در تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای DOGE به آسانی عملیات خود را انجام دهید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید.

برای خرید رمزارز دوج کوین ابتدا نیاز به ایجاد حساب کاربری و شارژ آن دارید. بعد از ثبت درخواست خرید ارز دیجیتال دوج کوین در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... است. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم. 

فروش دوج کوین در صرافی بیترافی

مهم‌ترین نکته بعد از خرید دوج کوین از صرافی، فروش آن است. به‌دلیل محدودیت‌های ایران امکان فروش DOGECoin از طریق سیستم‌های پرداخت بین‌المللی وجود ندارد. اما بیترافی در کنار امکان خرید ریالی ارز دیجیتال دوج کوین، امکان فروش آن به صورت لحظه‌ای را نیز فراهم کرده است تا کاربران ایرانی به مشکلی در فروش دارایی خود در هنگام نیاز برخورند.

به‌دلیل نوسانات زیاد بازار ارزهای دیجیتال تصمیمات ناگهانی و لحظه‌ای برای خرید و فروش دوج کوین توسط کاربران گرفته می‌شود. بیترافی نیز با داشتن ویژگی معاملات لحظه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا هر لحظه که احساس نیاز به فروش ارز دیجیتالی داشتید آن را بفروشید و به ریال و یا هر ارز دیگری که مایلید تبدیل کنید.

تحلیل تکنیکال خرید ارز دوج کوین

قیمت در ۲۴ ساعت اخیر  ۴.۷۵ درصد کاهش یافته است. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰(08 May 2021)  معادل ۰.۷۳ دلار بوده که همینک %۸۹.۱۵ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.

تعداد واحدهای در گردش دوج کوین ۱۳۲.۶۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۳۲.۶۷ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن دوج کوین معامله می‌شود، صرافی بایننس با سهم %۱۱.۱۸ از حجم معاملات روزانه است.

ارزی که حمایت ثروتمندترین فرد دنیا را به عنوان پشتوانه دارد، یعنی ایلان ماسک می‎تواند آینده‌ی روشنی داشته باشد. همچنین با توجه به مزایای که نسبت به سایر ارزهای میم کوین دارد. بنابراین با مطالعه و بررسی دقیق می‌تواند یکی از سرمایه‌گذاری های مناسب کریپتویی، خرید دوج کوین باشد.

مزیت خرید و فروش دوج کوین

دوج کوین تفاوت‌های بسیاری با بیت کوین و لایت کوین دارد. دوج کوین از اصول عملیاتی رایج ارزهای دیجیتال مانند شبکه کاملاً غیرمتمرکز، الگوریتم اثبات کار (PoW)  مربوط به استخراج ساده آن و روش‌های پردازش تراکنش ایمن برخوردار است. تفاوت اصلی دوج کوین با سایر ارزهای دیجیتال در ادامه مطرح شده است:

  • استفاده از الگوریتم اسکریپت (Scrypt) به جای استفاده از استاندارد SHA256، استخراج دوج کوین را به فرآیندی آسان تبدیل کرده است، به نحوی که برای استخراج آن نیازی به استفاده از تجهیزات پیچیده مانند استخراج بیت کوین و اتریوم نیست.
  • کارمزد تراکنش دوج کوین در مقایسه با کارمزد سایر شبکه‌ها بسیار کم است.
  • در ابتدا قرار بود که عرضه دوج کوین 100 میلیارد باشد اما پس از مدتی سازندگان پروژه تصمیم گرفتند که عرضه به صورت بی‌نهایت باشد.
  • قیمت کم دوج کوین موجب شده که افراد بتوانند صرف نظر از مقدار سرمایه‌ای که دارند، این ارز دیجیتال را خریداری کنند.
  • کاربران شبکه از آن برای پرداخت اینترنتی کالا و خدمات مختلف استفاده می‌کنند و استفاده از دوج کوین حتی در کشورهایی که بیت کوین ممنوع است، منع قانونی ندارد.
  • مدت‌زمان تأیید تراکنش دوج کوین 6 دقیقه است، در حالی که این مدت برای لایت کوین حدود 15 دقیقه است.
  • زمان استخراج بلاک دوج کوین 1 دقیقه است، در حالی که برای لایت کوین دو و نیم دقیقه است.