خرید و فروش کامپاند (COMP)

قیمت: 29,641,600

بهتر است قبل از خرید کامپاند کمی با آن آشنا شویم. رمز ارز کامپاند یک پروتکل وام دهی DeFi است که از طریق آن کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن‌های خودشان داخل یکی از استخرهای متعدد این پلتفرم سود کسب کنند. از طرفی دیگر افراد می‌توانند با وثیقه گذاشتن از کامپاند وام بگیرند. مقدار وام دریافتی نسبت به وثیقه بستگی به ارزی دارد که به عنوان وثیقه انتخاب می‌کنید. ولی معمولا بین 50 تا 75 درصد متغیر است.

مقدار سود وام هم به ارزی که به عنوان وام دریافت می‌کنید بستگی دارد. همچنین در صورتی که قیمت وثیقه مورد نظر از یک مقدار خاص کمتر شود، وثیقه شما به صورت خودکار توسط پلتفرم ضبط خواهد شد.

از زمان شروع به کار شبکه اصلی کامپاند در سپتامبر 2018، این پلتفرم با رشد خوبی مواجه بوده است. در ادامه به چگونگی خرید و فروش کامپاند می‌پردازیم.

عملکرد پلتفرم کامپاند Compound چگونه است؟

پلتفرم کامپاند وام دهندگان و وام گیرندگان را با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند با اتریوم و پاداش هایی که با رمز ارز ها پرداخت می شوند، وصل می کند. کامپاند به وام دهندگان توکن های COMP پاداش می‌دهد. کاربرانی که دارایی خود را به پروتکل قرض می دهند، می توانند با هر ارز دیجیتال دیگری که کامپاند ارائه می دهد، تا میزان وثیقه ارسال شده وام بگیرند.

ویژگی های ارائه شده توسط ارز کامپاند

بعد از آشنایی ابتدایی با رمز ارز کامپاند برای سرمایه گذاری در آن باید ویژگی های مهم آن را بشناسیم. سه تا از مهم ترین ویژگی های این رمز ارز عبارتند از :

  1. کسب درآمد

رمز ارز کامپاند Compound به کاربران عادی اجازه می دهد تا در امد کسب کنند. هر کسی می تواند ارز خود را وام دهد. در گذشته، کاربران این کوین ها را در دست داشتند به امید اینکه ارزش آنها افزایش یابد. اما اکنون می توانند از دارایی های خود استفاده کنند بدون اینکه کاملا از مالکیت کوین خود صرف نظر کنند.

  1. برخوردار بودن از امنیت

ارز دیجیتال کامپاند از طریق ابزارهای مختلف امنیت شبکه را حفظ می کند. این شبکه مورد بازرسی های امنیتی بی شماری توسط آژانس های امنیتی معتبری همچون Open Zeppelin و Trail Of Bits قرار گرفته است. این سازمان ها کد گذاری شبکه را صحیح و شبکه را ایمن اعلام کردند.

  1. قابلیت همکاری

رمزارز کامپاند از نظر قابلیت همکاری مطابق با DeFi است. کامپاند همچنین از پروتکل های API برای ساده سازی UX پشتیبانی می کند. این قابلیت همکاری باعث شده تا سایر پلتفرم ها از دیدگاه کامپاند به روش های منحصر به فرد استفاده کنند.

روند قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP

در حال حاضر (در زمان نگارش این مقاله)، قیمت ارز دیجیتال کامپاند برابر با 30 دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 216,959,411 دلار می باشد. ارز دیجیتال کامپاند در 24 ساعت قبل از نگارش مقاله دارای 10% رشد قیمت بوده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap  دارای رتبه 108 است .اگر نگاهی به نمودار این ارز دیجیتال بیاندازید، مشاهده خواهید کرد که این ارز دیجیتال در 10 می سال 2021 به بالاترین قیمت خود در حوالی 900 دلار رسیده است.

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال Compound

شما می توانید برای خریداری رمز ارز کامپاند COMP از صرافی بایننس که از مشهورترین صرافی ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال می باشد، استفاده نمایید. در این صرافی می توانید ارز دیجیتال کامپاند را با جفت ارزهای معاملاتی همچون USDT، BTC  و BUSD معامله نمایید.

علاوه بر صرافی بایننس، صرافی های زیر نیز از ارز دیجیتال COMP پشتیبانی می کنند.

  • صرافی Coinbase Pro
  • صرافی Huobi Global
  • صرافی KuCoin
  • صرافی Gemini
  • صرافی Uniswap

انتظار می رود تا اینجای مطالب با صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند COMP آشنا شده باشید. نکات امنیتی در مورد خرید از این صرافی ها وجود دارد آن هم تحریم های وارده بر ایران و مشکلات خرید از صرافی های بین المللی است که برای حل این مشکل صرافی بیترافی وارد عمل شده است. در ادامه مطالب توضیحاتی را در ارتباط با خرید و فروش این رمز ارز در ایران و از بیترافی در اختیار شما قرار می دهیم.

مراحل خرید و فروش کامپاند در صرافی بیترافی

جهت خرید و فروش رمزارز کامپاند در صرافی بیترافی، باید ابتدا در صرافی ثبت‌نام و برای امنیت دارایی خود احراز هویت انجام دهید. در بیترافی فرایند ثبت‌نام و تایید‌ هویت شامل مواردی همچون ایمیل، شماره همراه و اطلاعات هویتی می‌باشد. این عملیات برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سواستفاده از هویت کاربر صورت می‌گیرد که موجب ایمنی هرچه بیشتر تراکنش‌ها و دارایی شما می‌شود.

بعد از احراز و تایید هویت شما می‌توانید تمام مراحل خرید، فروش و چک کردن قیمت لحظه‌ای کامپ را به آسانی طی کنید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت امنیت آن نداشته باشید. برای خرید  COMPنیاز به شارژ حساب کاربری خود دارید. بعد از ثبت درخواست خرید رمزارز کامپاند در پنل مخصوص به آن می‌توانید اطلاعات معامله/تراکنش خود را ببینید که این اطلاعات شامل تاریخ، حجم معامله و مبلغ دقیق کارمزد و ... می‌باشد. در بیترافی امکان خرید و فروش این رمزارز را با کمترین کارمزد ممکن برای شما فراهم کردیم.

خرید کامپاند از صرافی آنلاین بیترافی

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال  کامپاند در بیترافی پس از حداکثر 1 دقیقه ارز دیجیتال COMP را در کیف پول حساب خود دریافت خواهید کرد. بیترافی برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در بیترافی امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد.

توجه کنید که قبل از خرید کامپاند احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره  رمز راز کامپاند خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال رمزارز کامپاند به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید Compound در بیترافی، شما می‌توانید سایر ارزهای دیجیتال دیگر محبوب خود را خرید و مبادله کنید. که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال میتوانید لیست این ارز ها را مشاهده نمایید.

فروش کامپاند در بیترافی

بعد از خرید کامپاند از صرافی بیترفی، قطعا برای فروش آن نیز نیاز به یک صرافی ایمن مانند بیترافی دارید. به‌دلیل محدودیت‌های ایران امکان فروش COMP از طریق سیستم‌های پرداخت بین‌المللی وجود ندارد. اما بیترافی در کنار امکان خرید ریالی ارز دیجیتال کامپاند، امکان فروش آن به صورت لحظه‌ای را نیز فراهم کرده است تا کاربران ایرانی به مشکلی در فروش دارایی خود در هنگام نیاز برخورند.

این فروش در دو حالت قابل انجام است که حالت اول تبدیل COMPOUND است که در بخش تبدیل رمزارز ها می‌توانید مشاهده کنید و بخش دیگر برای کاربران با سطوح بالاتر، سفارش گذاری است که در آنجا با قرار دادن سفارش می‌توانید ارز دیجیتال کامپاند را به خرید و فروش برسانید.